18W Eska Unicykl Black

Druhá polovina "dvouprojektu", jehož první část je k naleznutí zde. Zde se jedná o renovaci kola Eska Unicykl. Jak už lze poznat z názvu, kolo nemá typickou stavbu pro dámské kolo, ani pro pánské - je jednoduše UNI:). K dispozici jsem měl opět celé kolo, u kterého jsem se rozhodl zanechat kliky, řidítka s představcem a rám, který byl přelakován černou barvou.

Použité komponenty byly vybrány tak, aby reflektovaly původní konfiguraci kola. Použit byl zadní náboj s integrovanou 3-rychlostní převodovkou a přední náboj s integrovaným dynamem - obojí od značky Shimano. Černou barvu rámu doplňují širší pláště Schwalbe v hnědé barvě, kožené doplňky v podobě sedla Brooks, rukojetí XLC a zástěrek na blatníky vlastní značky ŠTUS-EGGO. Nechybí přední světlo retro vzhledu, které je napojeno na výše zmíněné dynamo integrované v náboji.

Detailní informace ...

- originální vintage rám Eska Unicykl
- originální vintage řidítka typu "moustache"
- originální vintage představec Favorit
- originální vintage kliky Favorit
- zadní náboj Shinmano Nexus 3 s integrovanou převodovkou a protišlapnou brzdou
- přední náboj Shimano s integrovaným dynamem
- kožené sedlo Brooks B67s
- rukojeti XLC
- kožené zástěrky blatníků ŠTUS-EGGO
- řetěz YBN
- hliníkové pedály
- pláště Schwalbe Delta Cruiser
- ráfky Remerx Dragon, Al
- nerezové paprsky

Zrenovováno pro Hanku. K vidění v Praze.

Květen/Červen 2014.

« zpět

18W Eska Unicykl Black 18W Eska Unicykl Black 18W Eska Unicykl Black 18W Eska Unicykl Black 18W Eska Unicykl Black 18W Eska Unicykl Black 18W Eska Unicykl Black 18W Eska Unicykl Black 18W Eska Unicykl Black 18W Eska Unicykl Black